Zaangażowanie ucznia

Kiedy robisz to co lubisz – czas płynie bardzo szybko!

Zdecydowana większość uczniów preferuje uczenie się i pracę w formie elektronicznej. Laptop i smartfon stał się elementem niezbędnym w życiu.

Uczeń korzystający z EduNect traktuję tę formę komunikacji za naturalną i lubianą. Jeśli ta forma ucznia nie denerwuje, to czemu nie wykorzystać tego do systematycznej i przyjemnej nauki?

Podczas pracy z lekcją sam dobiera tempo pracy, sam decyduje co poprawić, w jakiej kolejności rozwiązywać zadania. Dzięki temu, że uczeń jest “głównym aktorem w swojej lekcji” – staje się jednocześnie w nią znacznie bardziej zaangażowany!

Zadanie domowe sprawdzane na bieżąco

Uczeń przygotuje się lepiej do następnej lekcji

Nie trzeba czekać na sprawdzenie pracy ucznia przez nauczyciela. EduNect robi to automatycznie i przekaże uczniowi informację zwrotną o wynikach jego pracy.

Dzięki temu uczeń od razu dowiaduje się czy dobrze opanował dany materiał oraz co konkretnie powinien jeszcze poćwiczyć.

Wielu uczniów przygotowuje się również do kartkówek i sprawdzianów – ucząc się i na bieżąco rozwiązując lekcje powtórzeniowe z EduNect. Z relacji rodziców wiemy, że pomaga im to uzyskać lepsze wyniki w szkole! :)

Brak reklam

W EduNect nie ma reklam. Jest skupienie na pracy.

Jest wiele programów edukacyjnych w Internecie, z których można korzystać teoretycznie “za darmo”. Niestety kosztem tej darmowości są zazwyczaj ograniczenia funkcjonalności oraz wyświetlające się reklamy.

Reklamy odwracają uwagę ucznia od pracy, którą ma do wykonania. Często reklama skutecznie zachęci ucznia do przejścia na inną stronę. Tak mija pół godziny i nagle uczeń “budzi się” na Facebooku, Intagramie, Youtubie czy Demotywatorach.

Wyświetlane reklamy spowalniają też działanie programu i pracę z nim (czasem trzeba taką reklamę zamykać, coś kliknąć lub odczekać chwilę).

W EduNect sytuacja jest prosta: TUTAJ NIE MA REKLAM.

Wyrabianie dobrych nawyków

Komputery będą obecne w życiu uczniów. Możesz zdecydować jednak czy będą używać ich w dobrym celu.

Przed wszechobecną technologią nie można już uciec. A może wcale nie trzeba? Wygląda na to, że dużym wyzwaniem dla rodziców i nauczycieli w obecnych czasach będzie pokazanie uczniom jak znaleźć równowagę między światem rzeczywistym i wirtualnym.

Często wystarczy kilka minut systematycznej nauki dziennie, aby wyrobić pozytywny nawyk lub szybciej nabyć kluczową umiejętność (np. tabliczka mnożenia).

Pokazujemy, że komputer można wykorzystać do celów naukowych, a nie tylko do rozrywki i bezcelowego szwendania się po Internecie.

EduNect może już od jutra działać w Twojej szkole!

Dlaczego EduNect sprawdza się tak dobrze w polskich szkołach?

Poznaj najważniejsze korzyści dla:

Nauczyciela
Ucznia
Dyrektora