Nauka komfortowa dla ucznia

W swoim tempie, bez stresu, na 100% możliwości

Podczas pracy w EduNect każdy uczeń czuje się komfortowo:
  • sam dobiera tempo rozwiązywania zadań
  • nie stresuje się i nie czuje presji, ponieważ komputer nie pogania go, nie krytykuje i nie śmieje się z wyników – jego ocena jest obiektywna
  • może wykonać ponownie ćwiczenie, z którego chce mieć lepszy wynik

Jednocześnie podczas lekcji EduNect podpowiada uczniowi, który zestaw zadań robić w dalszej kolejności lub który warto jeszcze poprawić.

Po krótkiej chwili od rozpoczęcia lekcji każdy uczeń jest już w innym miejscu zaplanowanej listy ćwiczeń – zależnie od jego tempa pracy i umiejętności. Dzięki temu każdy uczeń pracuje na 100% swoich aktualnych możliwości.

Samodzielna praca każdego ucznia

Ocena rzeczywistych umiejętności – miarodajne oceny

Zadania dla każdego ucznia są losowane z większej puli zadań – przez co każdy uczeń ma inne zadania, odpowiedzi w innej kolejności itd. Na sąsiednim ekranie, u kolegi jest po prostu inne zadanie.

Ściąganie w EduNect jest bardzo nieefektywne i niesamowicie utrudnione. W praktyce już od pierwszej klasy uczniowie wyrabiają w sobie nawyk samodzielnej pracy, na własny rachunek.

Można to porównać do sytuacji gdyby dla 20-osobowej przygotować sprawdzian z 20 grupami z porównywalnymi, ale różnymi zadaniami.

Wyniki pracy widoczne od razu

Bo każdy uczeń chce szybko wiedzieć jak mu poszło!

Po każdym rozwiązanym zadaniu uczeń od razu otrzymuje informację:

  • Czy udzielił dobrej odpowiedzi?
  • Jeśli nie – to widzi jaka odpowiedź jest poprawna

To umożliwia mu szybką weryfikację jego wiedzy – nie musi czekać na sprawdzenie jego pracy przez nauczyciela. Jak pokazują reakcje uczniów – im dłużej musi czekać na wyniki, tym mniejszą wagę do nich przywiązuje.

Uczeń bez zbędnego czekania poznaje wynik każdego zadania, każdego zestawu zadań (ćwiczenia) oraz aktualny wynik z całej lekcji. Ma to świetne zastosowanie w procesie oceniania kształtującego.

Konkursy i Liga EduNect

Różnorodne konkursy – każdy znajdzie coś dla siebie

Nasze konkursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem i frekwencją uczniów. W każdym sezonie uczniowie mogą brać udział w:

  • kilkunastu konkursach przedmiotowych w klasach 1-8,
  • Lidze EduNect – kilkuetapowe konkursy przedmiotowe
  • Lidze Wielkich Polaków – etapowy konkurs historyczno-przedmiotowy
  • konkursach szkolnych, które pomożemy Wam przeprowadzić

Do większości konkursów wymagających przygotowania udostępniamy materiały do nauki dla uczniów, aby każdy uczeń miał równe szanse.

W naszych konkursach zazwyczaj uczestniczą całe klasy, bo w końcu nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie objawi się ukryty talent! :)

Po konkursie Twoja szkoła otrzyma dyplomy i drobne nagrody dla czołowych uczestników. Możesz też wydrukować dyplomy za uczestnictwo dla każdego ucznia. Wręczenie ich na apelu wywołuje duże emocje uczniów!

Grywalizacja i zdrowa rywalizacja

Motywacja, która działa na uczniów (i nie tylko!)

Grywalizacja jest doskonale znana uczniom z gier komputerowych i różnych aplikacji. Działa ona również doskonale na lekcjach z EduNect.

Efekt “zrobię jeszcze jedno zadanie, żeby poprawić wynik” sprawia, że uczniowie z zaangażowaniem rozwiązują kolejne zestawy zadań. I bardzo często są tak skupieni, że nie słyszą nawet dzwonka kończącego lekcję.

Na lekcjach z EduNect promujemy zdrową rywalizację, której podstawą jest docenianie postępów ucznia, a nie samych bezwzględnych wyników. Do nauczyciela należy decyzja o zaprezentowaniu wyników całej klasie (aby pochwalić pracę) lub wyłącznie poszczególnym uczniom.

Budowanie pewności siebie u ucznia

Dziesiątki decyzji i małych sukcesów na każdej lekcji

Dzięki samodzielnej pracy uczeń podejmuje na jednej lekcji wiele decyzji. Dobre decyzje przynoszą uczniowi małe sukcesy, a każdy z nich dokłada cegiełkę do rosnącej pewności siebie.

W efekcie składa się to na tysiące takich decyzji i sukcesów w trakcie jednego roku szkolnego. Rozwijają one decyzyjność uczniów i wiarę w swoje możliwości. Pomagają również opanowywać stres np. na testach, których z każdym kolejnym rokiem będzie coraz więcej w życiu uczniów (egzamin ósmoklasisty, matura, studia, prawo jazdy itd.).

EduNect może już od jutra działać w Twojej szkole!

Dlaczego EduNect sprawdza się tak dobrze w polskich szkołach?

Poznaj najważniejsze korzyści dla:

Nauczyciela
Rodziców
Dyrektora